راهنمای جامع انتخاب و خرید انواع عطر و ادکلن
16
اسفند

راهنمای جامع انتخاب و خرید انواع عطر و ادکلن

اگر می خواهید همه چیز را در مورد عطرها بدانید، این راهنمای خرید عطر  را بخوانید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه عطرها را انتخاب کنید، با انواع مختلف عطرها آشنا خواهید شد و و تفاوت بین عطر و ادکلن و … بیشتر خواهید فهمید. کدام عطرها برای روز و کدام برای عصر استفاده می شود و چگونه عطرهای متناسب با شخصیت خود را انتخاب کنید این مقدمه ای است بر دانش مخفی عطرسازی و انتخاب عطرها.

چگونه عطر انتخاب کنیم؟
چگونه از عطر استفاده کنیم؟
انواع عطرها؟
انواع نت های عطرها؟
چگونه عطر را مطابق با شخصیت خود انتخاب کنیم؟

عطر همیشه با تجمل، ثروت و دنیای بزرگ همراه بوده است. در واقع، در ابتدا استفاده از عطر فقط مربوط به اشراف، جامعه بالا و زنانی بود که تنها وظیفه آنها تجمل گرایی بود. اکنون عطرها در دسترس همه هستند، متأسفانه همه در مورد انواع، انتخاب و روش استفاده از آنها دانش ابتدایی ندارند. برای خرید عطر زنانه به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

عطر را نباید دست کم گرفت. آنها می توانند هم تشویق، وسوسه و متقاعد کنند و هم می توانند طرد و دلسرد کنند باشند. هر چه بیشتر در مورد عطرها بدانیم، راحت تر می توانیم از تمام مزایای آنها استفاده کنیم.

چگونه عطر انتخاب کنیم؟

لذت بخش ترین قسمت استفاده از عطر پیش روی شماست. رفتن به فروشگاه عطر و نمایی از صدها بطری براق و رنگارنگ با عطرهایی از سراسر جهان. با نام طراحان بزرگ، نام مکان های عجیب و غریب و کلماتی به همان اندازه که صدایی خارجی از فرانسوی و ایتالیایی دارند. چگونه در رنگین کمان عطرها گم نشویم؟

بهتر است انتخاب عطر مناسب را با نوار کاغذ تست بو شروع کنید. راه ها را امضا می کنیم و آنها را با بوی مورد علاقه خود استفاده می کنیم. سپس یکی دو ساعت صبر می کنیم تا بو خودش را بگیرد. بعد از این مدت، از بین رایحه های امتحان شده کدام را بیشتر دوست داریم انتخاب می کنیم و پوست را با آن اسپری می کنیم. اگر پس از امتحان کردن آن روی پوست همچنان از عطر خوشمان می‌آید، می‌توانیم رایحه مورد نظر خود را تهیه کنیم.

چگونه عطر طبیعی خود را بسازیم؟

حس بویایی انسان پس از حدود سه یا چهار بو دیگر به درستی کار نمی کند. بنابراین، بهتر است عطر را روی نوک انگشتان خود امتحان کنید. وقتی بینی شما از بوهای اضافی خسته می شود، بهتر است لباس یا پوست خود (غیر عطری) را بو کنید. بوی بدن خودتان نوعی استراحت و شروع مجدد برای بو  کردن مجدد است. با این حال، بیایید برای امتحان بیش از ده عطر در یک زمان آماده نباشیم!

چگونه از عطرها استفاده کنیم؟

مکاتب زیادی برای استفاده از عطر وجود دارد. برخی می گویند بهتر است وارد غبار عطر پاشیده شوید، برخی دیگر بهتر است مو و لباس خود را خوشبو کنید. کوکو شنل می گفت عطرها را باید در جاهایی که می خواهید ببوسید استفاده کنید.

شما می توانید در هر جایی با توجه به ترجیحات خود عطر بزنید، به یاد داشته باشید که بهترین مکان ها جایی هستند که پوست لطیف باشد و خون به خوبی تامین شود. چنین مکان هایی عبارتند از: مچ دست، پوست در چین های بازو و زیر زانو، خط گردن، گردن، پوست پشت گوش. اگر تصمیم دارید لباس هایتان را خوشبو کنید، باید آن ها را از داخل اسپری کنید، زیرا ممکن است الکل موجود در عطر باعث تغییر رنگ پارچه شود.

انواع عطر ها

عطرهایی که می‌توانیم از فروشگاه‌ها بخریم بر اساس قوت آنها تقسیم می‌شوند، یعنی محتوای روغن‌های معطر خالص و الکل. نقاط قوت فردی عطر در ماندگاری، اصالت و البته قیمت متفاوت است.

عطر :خالص ترین و غلیظ ترین شکل عطر است. آنها حاوی 30٪ تا 40٪ روغن های معطر هستند که در یک الکل بسیار قوی 90٪ – 95٪ حل شده اند. بوی آنها حدود چند ساعت طول می کشد و بسیار قوی است. به دلیل شدت رایحه و نیاز به محافظت از مکان های معطر در برابر نور خورشید از آنها در عصر استفاده می شود. پوستی که با چنین الکل قوی مرطوب شده است، در تماس با خورشید به راحتی تغییر رنگ می دهد.

ادو پرفیوم : جهانی ترین و پرفروش ترین شکل عطر. محتوای روغن های معطر در آنها از 10٪ -15٪ متغیر است و آنها با الکل با قدرت 80٪ -90٪ رقیق می شوند. آنها را می توان هم در طول روز و هم در شب استفاده کرد. و قطعا قیمت آنها از عطر کمتر است.

ادوتویلت: سبک‌ترین شکل عطر. محتوای روغن های معطر در آنها حداکثر 12٪ است، اما معمولاً بین 5٪ تا 10٪ متغیر است. روغن ها با الکل با غلظت 80٪ رقیق می شوند. ادوتویلت برای موقعیت هایی که نمی خواهید زیاد بو کنید عالی هستند. آنها همچنین ارزان‌ترین نوع عطر هستند.

تولیدکنندگان بیشتر خطوط تولید عطرهای خود را با دئودورانت ها، لوسیون های بدن و تسترها غنی می کنند. شما می توانید تسترها را عمدتاً در عطاری های آنلاین خریداری کنید و اجازه ندهید بسته بندی های غیر جالب شما را فریب دهد. وقتی می خواهیم عطر جدیدی را امتحان کنیم، تسترها انتخاب بسیار خوبی هستند. بسته بندی آنها کوچک است، قیمت ها پایین است و بوی آن چندین برابر تشدید می شود.

نت های رایحه عطر

هر عطر از نت های رایحه تشکیل شده است، یعنی مجموعه ای از رایحه ها که در تماس با پوست با سرعت های متفاوتی ایجاد می شوند. رایحه‌های مختلف با سرعت‌های متفاوتی از پوست تبخیر می‌شوند، از این رو ایده تقسیم عطرها به سه نوع عطر به وجود می‌آید.

بنابراین، نت های رایحه، فازهای عطری هستند که هر عطر در تماس با پوست آن را تجربه می کند. سه نوع نت وجود دارد:

نت بالا : بالا،
نت قلب : متوسط،
نت پایه : نت پایه.

سرعت ورود یک عطر به فازهای آن بسته به عطر و شخصی که آن را استفاده می کند متفاوت است. ماندگاری عطر روی پوست های چرب بیشتر از پوست های خشک است و بوی آن بسته به شرایط فردی صاحب آن متفاوت است.

نت بالایی : که بلافاصله پس از باز کردن بطری قابل توجه است، نت تعیین کننده ای است که تعیین می کند چگونه یک عطر خاص را به خاطر بسپاریم و آیا آن را دوست داریم یا خیر. از فرارترین مواد تشکیل شده است که در تماس با پوست خیلی سریع ناپدید می شوند. این سبک‌ترین و تازه ترین نت است. نت بالا از چند دقیقه تا نیم ساعت روی پوست باقی می ماند.

نت قلبی : از رایحه های کم شدت با نوسانات متوسط ​​تشکیل شده است، بنابراین اغلب به طور آگاهانه به هیچ وجه قابل درک نیست، بلکه تنها به عنوان رابط بین نت بالایی و نت پایه عمل می کند. وظیفه آن افزودن شخصیت و هماهنگ کردن عطر است. چند دقیقه پس از استفاده از عطر ظاهر می شود و 2 تا 4 ساعت ماندگاری دارد.

نت پایه : آخرین و سنگین ترین نت های عطری است. در تعیین ماهیت عطر تعیین کننده است. از اجزای سنگین و ارگانیک عطر و همچنین تقویت کننده ها و تثبیت کننده های شیمیایی تشکیل شده است. از او است که “دماها”  افرادی که مسئول تولید عطر هستند، شروع به ایجاد عطر می کنند. نت پایه پس از چند ده دقیقه از اسپری کردن عطر روی پوست احساس می شود و تا زمانی که عطر در نهایت پخش می شود ماندگاری دارد. در موارد شدید، ممکن است چند روز روی پوست بماند.

چگونه انواع عطرها را مطابق با شخصیت خود انتخاب کنیم؟

هر عطر یک رایحه منحصر به فرد است که از عطرهایی از عجیب ترین نقاط جهان تشکیل شده است. مواد تشکیل دهنده رایحه یک عطر را می توان به خانواده های عطری زیادی تقسیم کرد که هر کدام با نوع شخصیت متفاوتی مطابقت دارند.

عطرهای گل

ترکیبات تحت سلطه روغن گل. گروه بسیار متعددی از عطرها که مشتاقانه توسط زنان انتخاب شده است. رایج ترین روغن های گل مورد استفاده عبارتند از: یاس، گل رز، شکوفه پرتقال، گاردنیا، بنفشه، نرگس، گل سرخ و یاس بنفش.

این یک گروه بسیار جهانی از عطرها است که به دلیل تنوع زیاد می تواند برای خانم های بالغ و دختران جوان استفاده شود. آنها کاملا بر زنانگی تأکید دارند.

عطرهای میوه ای

عطرهای این خانواده هم ترکیبات گرم میوه و گل هستند و هم عطرهای با طراوت مبتنی بر مرکبات. اغلب برای تولید آنها از روغن های مرکبات، ترنج، ماندارین، گیلاس، سیب، گیلاس شیرین، خربزه، هندوانه و توت فرنگی استفاده می شود. آنها برای افراد پر انرژی و خوش بین که از زندگی خود لذت می برند عالی هستند.

عطرهای شرقی

آنها شامل موادی مانند: وانیل، سدر، چوب صندل، عنبر، مشک، دارچین هستند. این عطر یکی از سنگین ترین عطرها با رایحه ای قوی و گرمابخش است که برای مدت طولانی روی پوست باقی می ماند. عطرهای شرقی زنانی مرموز، اغواگر، با اعتماد به نفس و در عین حال رویایی و بسیار حساس را هدف قرار می دهد.

عطرهای آلدهیدی

این مورد تنها در اوایل قرن بیستم ایجاد شد، زمانی که جایگزین های شیمیایی برای روغن های معطر شروع به استفاده برای تولید عطر کردند. اولین عطری که با این فناوری تولید شد عطر معروف Chanel N5 بود. آنها بسیار مشخص هستند و برای همه مناسب نیستند، گاهی اوقات آنها را سنگین و صابونی می نامند. آنها برای زنان با اعتماد به نفس، کمی محتاط و ظریف بهترین هستند.

سخن پایانی در مورد انواع عطر ها

در این نوشته به بررسی انواع عطرها پرداختیم که با مطالعه آن تا حدودی در خرید عطر به نتیجه خواهید رسید. این راهنمای خرید عطر به شما کمک می کند تا عطر مناسب با خود را انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.